Dlaczego Drupal to idealny wybór na 2021? 5 korzyści

System zarządzania treścią to kluczowy element każdej strony internetowej. Twoja firma potrzebuje takiego CMS-a, który dotrzyma kroku nie tylko zmieniającej się technologii, ale też dynamicznym zmianom w preferencjach klientów. Ponad milion użytkowników na całym świecie, wśród których znajdują się instytucje rządowe oraz duże organizacje, postawiły na to samo rozwiązanie: strona na Drupalu. Dlaczego Drupal to jedna z najlepszych opcji na rynku w 2021 roku?

Drupal jest skalowalny

Strona na Drupalu jest futureproof, czyli „gotowa na przyszłość” poprzez skalowanie jej zgodnie z potrzebami. Elastyczna architektura i optymalizacja pod kątem wielu modułów buforowania zapewnia szybsze ładowanie stron
i niezawodną wydajność – nawet w przypadków dużego, niespodziewanego ruchu. Warto też wspomnieć, że wszystko to wpływa na łatwe dostosowywanie się do wszystkich rozmiarów i złożoności projektów.

Zorientowanie na klienta i doświadczenie użytkownika

Strona na Drupalu zapewnia dobre wrażenia zarówno dla programistów, marketerów, jak i klientów. Istnieje kilka wbudowanych funkcjonalności systemu, które sprawiają, że będzie on idealnym wyborem. Jedną z takich opcji jest edytor WYSIWYG, który pozwala użytkownikom na podgląd treści wprowadzonych do edytora przed publikacją. Możemy tu również wspomnieć o możliwości tworzenia wielojęzycznych stron, szybkiej edycji, responsywnych projektów i ulepszonych możliwościach buforowania, a to tylko kilka z funkcjonalności, o których warto wiedzieć.

Drupal dobrze integruje się z innymi narzędziami i systemami

CMS, który będzie nadążał za technologiami sprzedaży, nowymi technikami zaangażowania klientów i pozyskiwania leadów, to częsta dylemat wielu organizacji. W tym aspekcie Drupal mocno się wyróżnia, bo gwarantuje możliwość poszerzania funkcjonalności poprzez integracje z systemami i modułami, które wspomagają działanie wielu działów w firmie. Warto tu wspomnieć o module Google Analytics, MailChimp, PayPal i wiele innych.

Strona na Drupalu zapewnia bezpieczeństwo

Drupal traktuje kwestie bezpieczeństwa bardzo poważnie, dlatego to na niego zdecydowały się organizacje takie jak Harvard czy Tesla. Zespół ds. Bezpieczeństwa Drupala to kilkadziesiąt osób z całego świata zajmujących się analizowaniem i identyfikowaniem zagrożeń w obrębie systemu. Regularna publikacja aktualizacji, poprawki zabezpieczeń i mechanizmy bezpieczeństwa zapewniają optymalne bezpieczeństwo strony na Drupalu.

Drupal to open source

Drupal CMS to rozwiązanie open source, co oznacza, że użytkownicy posiadają bezpłatny dostęp do jego kodu źródłowego i mogą dostosowywać go do własnych potrzeb. Model ten oznacza też, że wiele osób ciągle pracuje nad ulepszaniem Drupala, co zbudowało wokół niego silną i aktywną społeczność. W przypadku jakichkolwiek problemów technicznych czy wątpliwości do dyspozycji są nie tylko programiści ze społeczności, ale też dokumentacje, które tworzą.

Te i wiele innych funkcjonalności to mocne przewagi tego systemu CMS, dlatego nie tylko w tym, ale też w innych latach Drupal będzie świetnym narzędziem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *