Konfiguracja instalatora

Przejście do automatycznego instalatora

Po przesłaniu plików instalacyjnych na serwer, aby rozpocząć instalację Drupala musimy w pasku adresu przeglądarki internetowej wpisać naszej strony np.

  • idrupal.pl (jeśli instalujemy Drupala na domenie głównej)
  • demo.idrupal.pl (jeśli instalujemy Drupala na subdomenie)
  • idrupal.pl/demo/ (jeśli instalujemy Drupala w podkatalogu)

My instalujemy naszego drupala na subdomenie. Po wpisaniu http://demo.idrupal.pl jesteśmy przekierowani bezpośrednio pod adres instalatora http://demo.idrupal.pl/core/install.php .

Wybór języka Drupala

Wita nas taki widok:
Instalator Drupala - Wybierz-język
Pierwsza podstrona instalatora to wybór języka dla Twojej strony. Mamy zaznaczony język polski, więc klikamy „Save and Continue”.

Profile instalacyjne

W następnym kroku wybieramy profil instalacyjny Drupala. Dostępne mamy 3 opcje:

  • Standardowe (Instalacja ze skonfigurowanymi najczęściej używanymi funkcjami) – Idealna paczka dla początkujących.
  • Minimalistyczny – (Zbuduj witrynę bez wstępnie skonfigurowanych funkcjonalności. Dla zaawansowanych) – opcja tylko dla osób dobrze znających Drupala. Wymaga umiejętności swodobnego dostosowywania funkcjonalności i modułów Drupala do naszych wymagań.
  • Demo: Czasopismo Kulinarne Umami – Ciekawa opcja dla początkujących, wprowadzona dopiero niedawno. Na przykładzie demo możesz zapoznać się z możliwościami Drupala i zobaczyć jak wygląda strona oparta na tym CMSie z już uzupełnionymi treściami.

Przy naszej instalacji wybieramy profil standardowy. Wykorzystamy wstępnie skonfigurowane opcje w tym profilu, aby dostosować Drupala do naszych potrzeb.

Weryfikacja wymagań

W następnym kroku aplikacja Drupal zweryfikuje czy serwer spełnia wymagania techniczne do jego instalacji. Jeśli Twój serwer spełnia wymagania to po kliknięciu przycisku, zostaniesz automatycznie przeniesiony do następnego etapu instalacji „Ustawienia bazy danych”.

Jeśli serwer nie spełnia wymagań to zostaniesz o tym poinformowany. W przypadku Ostrzeżenia możesz przejść do następnego etapu instalacji klikając w „mimo wszystko kontynuować”. Jednak zalecane jest naprawienie wskazanych błędów przed kontynuacją instalacji.

Jeśli przeszliśmy z sukcesem weryfikację wymagań zostaniemy przeniesieni do etapu konfiguracji bazy danych, który omawiamy tutaj.