Instalacja certyfikatu SSL na Drupalu 8

Jak zainstalować certyfikat SSL na Drupalu 8?

Posiadanie certyfikatu SSL dla twojej domeny to kluczowa sprawa, która ma wpływ na wzrost zaufaniea do Twojego serwisu w oczach użytkowników. Dzięki temu nie będą oni się martwić o ich prywatne dane podczas przeglądania strony, wypełniania formularzy i przesyłania danych. Drugą istotną zaletą posiadania certyfikatu SSL jest zwiększenie widoczności w wynikach wyszukiwania Google. Według badań, pośrednio wpływa również na poprawę konwersji w sklepach internetowych i zmniejszenie współczynnika odrzuceń na stronie (więcej informacji na drupalsolution.pl).

Zakup certyfikatu SSL

W pierwszej kolejności musisz zalogować się do swojego hostingu i zakupić certyfikat SSL dla swojej domeny. Następnie możesz spróbować samodzielnie zainstalować ten certyfikat korzystając z sekcji „Pomoc” swojego hostingu lub bezpośrednio skontaktować się z wsparciem hostingu i poprosić o pomoc przy konfiguracji.

Możesz również wybrać darmowy certyfikat „Let’s Encrypt SSL”, który możesz w bardzo łatwy sposób aktywować w panelu swojego hostingu.

Wymuszenie adresów SSL

Aby wymusić obsługę strony przez HTTPS konieczna będzie edycja pliku .htaccess, który znajduje się w katalogu głównym strony na serwerze FTP.

Htaccess W Drupalu

Po otwarciu pliku należy znaleźć linię z komendą

RewriteEngine on

i dodać poniżej kod:

# Redirect to HTTPS
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteCond %{HTTP:X-Forwarded-Proto} !https
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]