Ustawienie przerwy technicznej

W czasie prac prowadzonych na stronie bardzo często pojawiają się błędy, strona spowalnia lub w ogóle jest niedostępna. Aby uniknąć tego typu problemów użytkownikom naszej witryny, zalecanym rozwiązaniem jest ustawienie przerwy technicznej.

Jak informuje nas sam Drupal – „Trybu przerwy technicznej należy używać w trakcie wykonywania ważnych aktualizacji, szczególnie jeśli mogłoby to przeszkadzać użytkownikom lub zaburzyć proces aktualizacji. Przykładem jest aktualizacja rdzenia, importowanie lub eksportowanie zawartości, modyfikacja skórki, modyfikacja rodzaju zawartości i wykonywanie kopii bezpieczeństwa.”

Jak ustawić tzw. tryb konserwacji na Drupalu?

Musimy zalogować się do panelu administratora, a następnie przejść do sekcji Zarządzaj -> Konfiguracja

Zarzadzaj konfiguracją Drupala

i wybrać opcję „Przerwa techniczna”
Przerwa techniczna Drupala

Następnie w widoku konfiguracyjnym tej opcji, musimy zaznaczyć checkbox przy pozycji „Ustaw przerwę techniczną”. Dodatkowo możemy zmienić komunikat, który pojawi się użytkownikom odwiedzającym naszą stronę.

Kiedy spróbujemy wejść na front naszej witryny (możemy skorzystać z innej przeglądarki na której nie będziemy zalogowani na koncie administratora w panelu) to zobaczymy, że komunikat wyświetla się poprawnie.

Front strony komunikat o przerwie technicznej